Ekskurzija 5. razredov

 

V sredo, 19. 6. 2024, smo se petošolci odpeljali ob Jazonovi poti po reki Savi in Ljubljanici do Močilnika. Tam so Jazona ustavile mogočne Hudičeve skale, na katerih je pustil pečat svoje pesti. Jazon je zaradi njih moral razstaviti svojo ladjico Argo in jo skupaj z ostalimi Argonavti, ki so bili na njej, odnesti na svojih ramenih do današnjega Trsta, kjer so jo ponovno sestavili in odpluli po Jadranu do Grčije. Mi pa smo se z avtobusom odpeljali do Postojne, kjer smo si ogledali čudovito bivališče nekdaj jamskega zmaja. Poleg čudovitih kapnikov smo videli samo njegove mladiče – človeške ribice. Po ogledu smo si ogledali ob zanimivih zgodbah še domovanje roparskega viteza Erazma, Predjamski grad.

Polni vtisov in novih spoznanj smo se prijetno utrujeni v popoldanskih urah vrnili domov.

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika