Razstava 9. fotografskega natečaja Občine Šmartno

Občina Šmartno pri Litiji, Javni zavod Bogenšperk in Knjižnica Litija so letos objavili že 9. fotografski natečaj z naslovom "Šport - naša dediščina, moja identiteta." Občina Šmartno pri Litiji ima bogato športno dediščino, zato je bil namen letošnjega fotografskega natečaja ta, da izbrano temo avtorji izpostavijo na svoj edinstven način.

7. novembra je v Krajevni knjižnici Šmartno potekala otvoritev razstave ob spremljavi učencev Glasbene šole Litija. Na natečaj se je odzvalo 19 avtorjev, od tega 13 osnovnošolcev OŠ Šmartno, ki so skupaj poslali 50 fotografij. Strokovna komisija je izbrala 19 del, ki so na ogled na razstavi.  Soglasno so se odločili, da letos zaradi sodelovanja velikega števila mladih avtorjev te še dodatno spodbudijo k nadaljnjemu raziskovanju fotografskega medija in zato izjemoma podelijo dve nagradi za zmagovalno fotografijo izmed mladih. Tako sta nagradi za najboljšega mladega avtorja prejeli Hana Selan iz 5. A za fotografijo "Most med naravo in človekom" ter Gaja Trotovšek iz 6. C za fotografijo "Trening s konjem 2".

Razstava bo na ogled v času odprtosti knjižnice Šmartno do 15. decembra 2023. Vabljeni!

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika