Prireditev ob kulturnem dnevu

Na prireditvi v telovadnici OŠ Šmartno smo včeraj, 1. 2. 2023, predčasno obeležili praznik kulture, ki ga bomo sicer praznovali naslednji teden ob obletnici smrti našega največjega pesnika Franceta Prešerna.

Po uvodnem nagovoru g. ravnatelja smo spodbujali mlade glasbenike, ki so nam z lepimi zvoki svojih inštrumentov polepšali dopoldne. V tradicionalnem sodelovalnem duhu z Glasbeno šolo Litija - Šmartno smo se spraševali, kaj je pesem in kako nam lahko pomaga pri našem dojemanju kulture in kulturnega.

Poeziji in glasbi je skupno to, da sta del kulture. Gradimo jo skupaj s posameznimi dejanji prijaznosti in dobrote. Gradimo jo tudi z iskanjem tistega presežnega, tistega več, kar nas napolnjuje z lepoto življenja. V tem duhu se najlepše zavaljujemo Glasbeni šoli Litija - Šmartno, gospe ravnateljici in vsem nastopajočim ter njihovim mentorjem, da s svojo prisotnostjo in delom negujejo mozaik kulture našega kraja.

Kolektiv in učenci OŠ Šmartno pa nam vsem skupaj želimo lep in doživet kulturni dan!

 

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika