Poslikava stene pri šolski knjižnici

V preteklih dveh mesecih so se učenci izbirnega predmeta Likovno snovanje navdušili nad poslikavami sten. Naš prvi projekt se je začel na hodniku, ki vodi do šolske knjižnice. Po dogovoru z gospo knjižničarko so si učenci izbrali pravljične junake iz različnih pravljic, kot so Peter Klepec, Mojca Pokrajculja, Kosovirja na leteči žlici, Medvedek Pu, Šivilja in škarjice,... Začeli smo z risanjem skic, ki smo jih nato zbrali, pregledali in združili v skupno skico. Poslikava stene je nato potekala v času pouka, vendar vse do zdaj še ni bila popolnoma dokončana.

V soboto, 21. 1. 2023, pa smo našo poslikavo stene zaključili. V dopoldanskem času smo v dobrih štirih urah naši umetnini dodali ozadje, detajle, obrobe, zelene hribe in celo domišljijsko naselje Šmartno pri Litiji pod impresivnim nebom. Po končanem delu smo se zadovoljni odpravili domov. Razmišljamo pa že, katera bi bila naša naslednja stena...

Na fotografijah pa si lahko ogledate še vse to v sliki in barvah.

Sodelujemo v projektih

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Prijava/odjava uporabnika