Napaka

Error the gallery with an id of: 5424 is not published

Delavnice o zdravju in prvi pomoči v Zagorju

V sredo, 26. 10. 2022, so  se učenci, ki bodo tekmovali iz prve pomoči, udeležili delavnic o zdravju in prvi pomoči.  Delavnice je organizirala srednja zdravstvena šola Zagorje. Na začetku smo si ogledali reševalno akcijo, v kateri so gasilci reševali utopljenca iz vode. Šlo je za realističen prikaz. Utopljenec je bil nezavesten, zato je bilo potrebno tudi oživljanje, ki so ga prikazali dijaki zdravstvene šole.

V drugem delu smo si ogledali več delavnic: delavnice, kjer smo si vsi lahko izmerili krvni sladkor, krvni tlak, delavnica na temo srčnih bolezni, bolezni oz. raku debelega črevesa, kjer je bil prikaz bolnega črevesa. Zanimiva je bila tudi delavnica o raku dojk v sodelovanju projekta Dora.

Proti koncu se je ponovila akcija reševanja utopljenca. Po vaji pa so naši učenci lahko preverili svoje znanje prve pomoči in oživljanja na lutki z uporabo defibrilatorja.

Učenci so preživeli dopoldan v prijetnem, delovnem okolju.