Napaka

Error the gallery with an id of: 5379 is not published

Kulturni dan 8. in 9. razredov

Danes so se osmošolci in devetošolci namesto v šolske klopi, odpravili v zjutraj še megleno prestolnico. V prvem delu kulturnega dne so prisluhnili zanimivemu koncertu Orkestra Slovenske filharmonije v organizaciji Glasbene mladine Slovenije z naslovom Tolkala v orkestru, kjer so se čudili nad velikostjo naše največje kulturne dvorane v Sloveniji, Gallusove dvorane Cankarjevega doma in spoznali pester nabor tolkal, ki jih lahko srečamo v orkestru.

V nadaljevanju pa so osmošolci prisluhnili predstavitvi Slovenske filharmonije in delu vaje profesionalnega mešanega zbora, ki deluje v okviru ustanove. Devetošolci pa so se obogatili z ogledom Narodne univerzitetne knjižnice v Ljubljani.

S soncem obsijani in prešernih nasmehov so učenci, kot tudi ponosni učitelji po vzornem in kulturnem vedenju naših šolarjev, zapustili Ljubljano.