Tekmovanje za Cankarjevo priznanje - 8., 9. razred

V mesecu decembru je potekalo območno tekmovanje iz materinščine za Cankarjevo priznanje, na katerem so lahko sodelovali osmo- ter devetošolci. V letošnjem letu so učenci prebirali knjigo pisateljice Nataše Konc Lorenzutti Gremo mi v tri krasne. Ta je v analizo ponujala različne teme, s katerimi se srečujejo odraščajoči fantje in dekleta današnjega časa, pri čemer sta izstopali odvisnost od elektronskih naprav ter motnje hranjenja. Po realiziranem šolskem tekmovanju v novembru, na katerem so bronasto priznanje dosegli Judita Ferlan ter Ana Kokalj iz 8. b ter Andraž Kosem iz 9. a razreda, sta se na regijsko raven uvrstila Ana Kokalj ter Andraž Kosem. Tudi na drugi, zahtevnejši, stopnji sta dokazala, da sta razmišljujoča mladostnika, ki znata svoj kritično-analitičen pogled, podprt s slogovno veščim ter vsebinsko bogatim pisanjem, izvrstno predstaviti v razlagalnem spisu. Oba sta na območnem tekmovanju prejela srebrno priznanje, za uvrstitev na državno raven pa zgrešila le nekaj točk. Vsem trem učencem, bronasti Juditi ter srebrnima Ani ter Andražu, iskreno čestitam ter se veselim z njimi. 

Prijava/odjava uporabnika