EKSKURZIJA 7. RAZREDOV

Bil je topel poznopoletni dan, kot nalašč za ekskurzijo. Ob 8. uri zjutraj  smo se učenci 7. razredov odpeljali dogodivščinam nasproti, a smo zaradi nesreče na cesti morali skreniti iz začrtane poti ter se v Velenje pripeljati preko Celja. A nič zato, saj smo imeli nekaj »časovne rezerve«.

V Velenju smo se spustili v podzemlje in v premogovniku obiskali škrata Perkmandeljca. Poučili smo se o težkem življenju rudarjev ter obiskali tudi muzej, ki je v sklopu premogovnika Velenje. Nato pa smo peš odšli do Velenjskega jezera, ki je le eno od treh na tem območju. Povzpeli smo se na čisto novo razgledno ploščad, od koder smo imeli čudovit pogled na bližnjo in daljno okolico Velenjske kotline. Na poti domov smo se ustavili še v Šempetru pri Celju, si ogledali Rimsko nekropolo in izvedeli, zakaj se naša celina imenuje Evropa.

 

Prijava/odjava uporabnika