Svetovni dan knjige

UNESCO je leta 1995 23. april razglasil za svetovni dan knjige in avtorskih pravic.

Vas zanima, zakaj ravno 23. april? 23. aprila goduje sveti Jurij in ta dan v Kataloniji praznujejo dan knjige (el dia del libre) in dan vrtnice (el dia de la rosa) ter si podarjajo vrtnice in knjige. 23. april pa je tudi tesno povezan s književnostjo, saj sta na ta dan leta 1616 umrla dva velika literata: Miguel de Cervantes Saavedra in William Shakespeare.

V Sloveniji praznik knjige praznujemo kar pet dni z motom "Podarimo si knjigo". V teh dneh se odvijajo tudi različne prireditve kot npr.: virtualni sejem s kavča (https://sejemskavca.si/) in Noč knjige.

Žal, nam trenutna situacija ne omogoča druženja na noči knjige v živo. Zato vas vabim, da si doma pripravite prijeten kotiček, kamor povabite starše, brate in sestre ter vzamete v roke knjigo. Ter berete - vsak sam zase ali drug drugemu. Prijeten bralni večer vam želim!

 

Prijava/odjava uporabnika