23. 9. DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA

V sredo, 23. 9. 2020, smo praznovali državni praznik Dan slovenskega športa. Za dan slovenskega športa so opredelili datum, ko sta veslaški dvojni dvojec v sestavi Iztok Čop in Luka Špik ter strelec Rajmond Debevec z malokalibrsko puško v trojnem položaju leta 2000 v Sydneyju osvojila prva zlata olimpijska odličja za samostojno Slovenjo. Hkrati se je s tem pričel tudi evropski teden športa, in sicer med 23. in 30. septembrom. Na naši šoli so učenci strnili svoje misli o športu na športnih plakatih. V tekočem tednu poteka na šoli tudi testiranje za športnovzgojni karton in odvijal se je športni dan-igre z žogo.

Ob tej priložnosti vas vabimo, da si ogledate gradivo na spodnjih povezavah. V prvi povezavi je šokantno poročilo o posledicah negibanja slovenskih otrok med karanteno spomladi letos. V drugi povezavi pa vas vabimo k branju kakšne izmed knjig, ki jih najdete med Izborom dobrih, zelo dobrih in odličnih otroških in mladinskih knjig na temo športa in gibanja.

Upad gibalnih sposobnosti otrok med epidemijo COVID-19

Prijava/odjava uporabnika