Ljudska glasbila

V sredo, 12.2.2020, je g. Darko Korošec četrtošolcem predstavil zanimiva ljudska glasbila, ki jih sam izdeluje že več let. Poleg nam bolj znanih slovenskih ljudskih glasbil so spoznali tudi glasbila drugih ljudstev - avstralski didgeridoo, različne bobne, kalimbo in druge. Poleg poslušanja zvokov glasbil so učenci tudi sami izvabljali zvoke iz glasbil ter zaigrali v orkestru. Spoznali so, da se nekatera glasbila uporabljajo celo v terapevtske namene.

Sledile so delavnice, kjer je vsak izdelal svojo glineno ropotuljo. Vanjo so stresli semena, čez odprtino pa so napeli kožno opno. Ves čas pa je naše delo pridno spremljala psička Tuti, ki smo jo ob koncu nagradili z briketi. Komaj čakamo, da se ropotulja posuši, da ob spremljavi tudi zapojemo. 

 

Prijava/odjava uporabnika