ND Mikrobiologija in biotehnologija

V torek, 7. 1. 2020, je imel 9. razred naravoslovni dan na temo MIKROBIOLOGIJA IN BIOTEHNOLOGIJA, ki sta ga vodila Miha Avberšek in Katarina Mihelak iz Mikrobiologije Avberšek. Dan se je pričel z uvodnim predavanjem o mikrobiologiji – mikroorganizmih, ki nas obkrožajo in njihov vpliv na nas in naravo, nadaljevali pa z različnimi zanimivimi delavnicami. Učenci so mikroskopirali in si ogledali pod stereolupo različne glive in bakterije, ki jih najdemo v hrani ali v naši bližnji okolici, pripravili kvasne bombice iz gliv kvasovk ter izdelali beljakovino iz Lego kock po navodilih DNA zapisa. Ob koncu dneva pa spoznali kako je biotehnologija vpeta v naše vsakdanje življenje in kako pomembno lahko rešuje probleme sodobnega časa.Kaj vse so počeli učenci 9. razredov, si lahko pogledate iz priloženih slik.

Prijava/odjava uporabnika