UNICEF-ov svetovni dan otrok

UNICEF-ov svetovni dan otrok je vesel globalni dogodek z resnim sporočilom. Otroci na ta dan sporočajo, v kakšnem svetu si želijo odraščati in opozarjajo na to, da je preživljanje otroštva na številnih revnih in vojnih področjih sveta še vedno zgolj boj za preživetje. 

S priključitvijo temu dogodku je naša šola podprla prizadevanja organizacije UNICEF za varno in zdravo otroštvo vseh otrok sveta ter obeležila 30-letnico sprejema Konvencije o otrokovih pravicah. Učenci so ustvarjalno vodili ure pouka, spoznavali, kako odraščajo otroci po svetu, izražali svoje želje in vizije o svetu prihodnosti. Vodenje šole je za kratek čas prevzel predsednik šolske skupnosti, osmošolec Gregor Hauptman, naša junior ambasadorka UNICEF-a Žana Primc pa je dan preživela v predsedniški palači.

V modrem (oblačila) in ob modrem (likovne umetnine učencev) smo si po aktivnem odmoru (v ritmu glasbe I'm blue) vsi skupaj zaželeli, da bi bili otroci tega sveta varni, siti in ljubljeni. Modro, kajne? 

#zavsakegaotroka #worldchildrensday #goblue #kidstakeover

Prijava/odjava uporabnika