Dan slovenske hrane in projekt Tradicionalni slovenski zajtrk

V soboto, 16. 11. 2019, je v okviru dneva slovenske hrane ter projektov Tradicionalni slovenski zajtrk in Šolska shema, na OŠ Šmartno, potekal naravoslovni dan in dan odprtih vrat na temo: »Tradicionalne slovenske jedi«. Dan smo pričeli s zdravim zajtrkom (na tradicionalni način spečenim kruhom iz krušne peči, lokalnim medom, domačim mlekom in na tradicionalni način pripravljenim maslom ter ekološko pridelanim jabolkom), in nadaljevali s kuharskimi in ustvarjalnimi delavnicami, kjer so se, pod vodstvom učiteljic in učiteljev (tudi tistih, ki so že v penzionu) in drugih prostovoljcev, ki jih je priskrbel Razvojni center Srce Slovenije ter marljivih učencev, pripravile slastne tradicionalne slovenske jedi in drugi razstavni izdelki. Da je bilo dogajanje še bolj pestro, smo v šolski telovadnici organizirali degustacijo pripravljenih jedi ter organizirali ekološki sejem z bogato ponudbo ekoloških izdelkov lokalnih kmetovalcev in pridelovalcev hrane ter unikatnih izdelkov iz keramike, lesa lokalnih rokodelcev. Na tržnici so se pridružili tudi tuji prostovoljci iz Mladinskega centra Litija, ki so prinesli svoje tradicionalne jedi ter predstavnice iz ZD Litija, ki so vsem, ki so si to zaželeli, brezplačno izmerile krvni sladkor, holesterol in krvni tlak. Vso dogajanje smo obogatili z razstavo starih gospodinjskih pripomočkov in kulturno prireditvijo, kjer smo si ogledali tradicionalne slovenske plese in sproščali ob tradicionlani slovenski glasbi, zaigrani na harmoniko.

Hvala vsem, ki ste s svojim prispevkom obogatili ta dan. Bil je čudovit!

Kako je potekal dan, si lahko ogledate iz priloženih slik.

Prijava/odjava uporabnika