LOGIKA

V soboto, 19. 10. 2019, je bila naša šola gostiteljica 34. državnega tekmovanja iz znanja LOGIKE. Že 350 let pred našim štetjem se je z logiko ukvarjal znameniti filozof Aristotel, ki je tudi utemeljitelj logike (znanost o pravilnem sklepanju). Namen tekmovanja je širjenje in poglabljanje različnih znanj tudi nad zahtevnostjo rednega programa.

Že v septembru pa je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja logike. Tekmovali so učenci od četrtega do devetega razreda. Vseh tekmovalcev je bilo 59, osvojili pa so skupaj 21 bronastih priznanj:

4. razred: Žak Kolar, Lea Juhant in Matej Tomažin.

5. razred: Anže Rozina, Julija Kosem, Jaka Ulčar, Lara Perme, Brin Palčič, Matevž Anton Marolt in Jure Koci.

6. razred: Judita Ferlan in Neža Požun.

7. razred: Lara Jelen, Julija Laba, Eva Dremelj, Matic Peterlin in Ian Štrumelj.

8. razred: Julija Ferlan in Srečko Lupše.

9. razred: Špela Marolt in Nejc Jere.

Tekmovanja na državni ravni so se udeležile tudi tri naše učenke:

Lara Jelen 7. b, Julija Ferlan 8. a in Špela Marolt 9. b. Najuspešnejša med njimi je bila učenka osmega razreda Julija Ferlan, ki je osvojila ZLATO priznanje.

Vsem tekmovalcem in dobitnici žlahtnega priznanja iskreno čestitamo in želimo veliko uspehov tudi v bodoče.