DEKD: Učiteljice ustvarjalke (razstava)

Učiteljice smo ustvarjalne ženske. Poleg tega da smo predane svojemu poklicu, da smo žene, partnerke, mame, babice in še marsikaj, znamo najti čas tudi za svojo dušo. Najbrž bi težko naštele različne načine preživljanja prostega časa in polnjenja baterij: sprehodi v naravo, rekreacija, petje, ples, vrtnarjenje … in nenazadnje najrazličnejše ustvarjanje. Nekatere med nami pišejo pesmi in zgodbe, slikajo, fotografirajo, izdelujejo nakit in drobne predmete iz najrazličnejših materialov, druge pletejo, kvačkajo, vezejo, klekljajo, pečejo torte, kuhajo marmelade in sokove, nabirajo in sušijo zelišča, izdelujejo cvetlične aranžmaje … Nekatere na ta način ohranjajo bogato dediščino naših prednikov, druge uživajo v tem, da s svojimi izdelki razveseljujejo domače, tretje rade postavijo svojo ustvarjalnost na ogled širši javnosti. Vse pa ustvarjajo predvsem za svojo dušo. Letošnja tema je spodbudila učiteljice v našem kolektivu, da so pod geslom DEDIŠČINA # UMETNOST # RAZVEDRILO postavile na ogled svoje izdelke. Oder v šolski avli je bil skoraj pretesen za likovne umetnine v različnih tehnikah, vezenine, pletene in kvačkane kose oblačil in igrač ter različne drobne predmete. Razstavo so si poleg vseh učencev ogledali tudi številni starši, stari starši in drugi obiskovalci. Pohvale, s katerimi obiskovalci niso skoparili, so seveda spodbuda za nadaljnje delo učiteljic ustvarjalk.

Prijava/odjava uporabnika