Srečanje okoliških šol

Mentorice otroškega šolskega parlamenta smo se odločile, da bodo naša druženja postala tradicija. Letos se je srečanje okoliških šol odvijalo na naši šoli, udeležili pa so se ga po štirje učenci z vsake šole in njihove mentorice (OŠ Gradec, OŠ Litija, OŠ Litija – Podružnica s prilagojenim programom in OŠ Gabrovka-Dole). Bistvo srečanja ni obravnava ali povezava s temo, ki je določena, v našem primeru »Moja poklicna prihodnost«, temveč druženje, povezovanje, sodelovanje in aktivnost učencev. Termin smo izbrali v Tednu otroka. V prvem delu srečanja je naša učenka Žana Primc, UNICEF-ova Junior Ambasadorka, po metodi "svetovne kavarne" z učenci in učiteljicami spregovorila o oblikah nasilja, preventivi in izkušnjah učencev. Drugi del pa je bil namenjen spoznavanju, sprostitvi, igri ter spoznanju, da je sodelovanje zelo pomembno v življenju vsakega posameznika. Tako učenci kot mentorice smo preživeli čudovit dan z enako sklepno mislijo - družiti se tudi v prihodnje.

Prijava/odjava uporabnika