Kla kla klasika

V petek, 6. septembra, je v organizaciji Knjižnice Litija v športni dvorani Pungrt potekala prireditev Kla kla klasika, na kateri sta dr. Igor Saksida, univerzitetni profesor mladinske književnosti, ter raper Trkaj predstavila slovensko poezijo na moderen način. Prireditve so se udeležili učenci vseh litijskih osnovnih šol ter dijaki Gimnazije Litija. Gosta sta na živahen in humoren način predstavila nekaj pesmi znanih slovenskih avtorjev, zazvenele pa so tudi dobro znane Trkajeve skladbe. Učenci so na prireditvi aktivno sodelovali s petjem in plesom. Ob koncu je Trkaj dokazal, zakaj sodi med najboljše slovenske raperje. Učenci so mu ponudili kar nekaj naključno izbranih besed, on pa jih je spretno vpletel v novo besedilo. Za konec je poudaril, da je najpomembnejše, da čisto vsak hodi svojim sanjam naproti in se ne ozira na okolico ter da razvija svoje talente. Kdo ve, morda je prav ta prireditev spodbudila koga izmed učencev, da bo stopil po raperski poti ali pa celo odslej nadvse rad prebiral poezijo.

Prijava/odjava uporabnika