Skupaj v šolo

Prvi šolski dan je zagotovo najpomembnejši dan v šolskem letu, še posebej, če prvič prestopaš prag učenosti.  Zato smo se šmarski devetošolci, ki nam je bil kot najstarejšim in seveda najbolj odgovornim učencem šole zaupan sprejem novih učencev, še posebej potrudili.  Prvošolce smo ob svečani glasbi in milnih mehurčkih pospremili v dvorano, kjer sta nas Žana in Matevž (devetošolca jasno) popeljala skozi program. Prisluhnili smo ravnatelju Tomažu Rozini in županu Rajku Meserku ter se vsi razveselili muzikala Moj dežnik je lahko balon, ki so ga izvedli učenci PŠ Velika Kostrevnica. Sledil je težko pričakovani trenutek - predstavitev učiteljic ter seveda prvošolk in prvošolcev. Ploskali smo, se smehljali in mahali. Stekla je tudi kakšna solzica, seveda ne od devetošolcev, da ne bo pomote. Prvošolce smo z učiteljicami pospremili v razrede, starši pa so prisluhnili še napotkom policista Vasje Namestnika. Prvi dan je minil in vsi učenci že krepko osvajamo znanje. Kot smo devetošolci obljubili, bomo na nove člane naše velike družine še posebej pozorni.

Najlepša hvala vsem, ki ste pomagali, da je bil prvi šolski dan zares lep.  

Rebeka in Liza Marija (devetošolki seveda) in Mojca Jurca (cenzura seveda)

Prijava/odjava uporabnika