Tekmovanje iz znanja fizike

V soboto 6. 4. je potekal še zadnji (tretji) del tekmovanja iz znanja fizike - državno tekmovanje v Mariboru. Šmarsko šolo so zastopali Špela Marolt iz 8. B, Gašper Hauptman iz 9. A in Maj Ceglar iz 9. B. Vsi trije so dobro izkazali svoje znanje na področju fizike. Špela in Gašper sta prejela zlati Stefanovi priznanji, Maj pa srebrnega. Da so se odlični mladi šmarski fiziki uvrstili na državno tekmovanje, so morali skozi dve siti.

Prvo sito je bilo že 6. februarja - šolsko tekmovanje. Na njem je sodelovalo 13 učencev in poleg zgoraj omenjenih tekmovalcev je bronasto priznanje osvojil še Matevž Štritof iz 8. A. Šmarčani so se že tradicionalno odlično odrezali tudi na področnem tekmovanju v Hrastniku, ki je potekalo 15. marca. Gašper je osvojil celo 1. mesto v Zasavju med devetarji, visoko med prvo četverico pa sta bila tudi Maj in Špela. 

Vsem prejemnikom priznanj iskrene čestitke.