Ekskurzija petošolcev

Včeraj so se učenci petega razreda podali raziskovat skrivnosti Dinarsko - kraškega sveta. Sledili so toku Save in nato še Ljubljanice navzgor vse do Vrhnike. Kot mitološkega Jazona in njegove Argonavte so jih zaustavile in očarale Hudičeve skale oz. Močilnik, kjer na površje priteče Mala Ljubljanica. V vrhniškem muzeju so nato poslušali o skrivnostih te reke s sedmimi imeni ter o življenju ob njej skozi stoletja. Vedoželjni so pot nadaljevali do Cerkniškega jezera. V Jezerskem hramu so si ogledali multivizijsko predstavitev ter maketo slavnega presihajočega jezera v vseh letnih časih. Gospod Vekoslav Kebe jim je na svojevrstno iskriv in poučen način predstavil ta izjemen kraški pojav. Skupinsko fotografiranje ob jezeru je bilo zaradi lepih razgledov že kar nujno, pot nazaj domov pa je bila zaradi kviza nadvse zanimiva. Učenci so pokazali veliko mero zanimanja ter tudi znanja o tej tematiki in so bili tako večkrat pohvaljeni s strani strokovnega osebja v obeh muzejih ter seveda tudi s strani učiteljic spremljevalk.