Občinsko srečanje mladih parlamentarcev

V četrtek, 7. marca 2019, smo se Julija, Tarin, Tinkara, Rosana in Žana – predstavnice otroškega parlamenta na OŠ Šmartno, udeležile občinskega srečanja otroškega parlamenta. Tema letošnjega, že 29. otroškega parlamenta je enaka lanski – Šolstvo in šolski sistem. Srečanja so se poleg nas udeležile še tri šole: OŠ Gradec, OŠ Litija in OŠ Gabrovka-Dole. Predstavnice smo poročale o tem, kaj smo na šoli do sedaj že spremenili (oznake na straniščih s sloganom »Počisti za seboj, WC ni samo tvoj!«; seznam krožkov, ki si jih želimo; zvonjenje pred razredno uro). Organizirali smo tudi okroglo mizo o nasilju in tej temi namenili tudi dve razredni uri v vsakem oddelku od 4.-9. razreda naše šole. Z učenci ostalih šol smo se pogovarjali o izvajanju pouka na prostem, aktivnih odmorih, jedilnikih po željah učencev, povezovanju med mlajšimi in starejšimi učenci …

Sklenili smo naslednje sklepe:

  1. Želimo si več pouka na prostem.
  2. Strinjamo se z uporabo tehnologije v šoli, vendar si želimo, da bi bilo v šoli manj uporabe Power point predstavitev in manj pisanja na računalnike, ter da bi bilo bolj poudarjeno pisanje na roko, izdelava plakatov, pisanje na tablo,...
  3. Predlagamo več sodelovanja med učitelji in učenci, še posebej si želimo podpore učiteljev pri izvedbi aktivnosti po želji učencev.
  4. Pomembno se nam zdi, da na šoli vlada dobro vzdušje in se učenci med seboj dobro razumemo. Učenci predmetne in razredne stopnje moramo med seboj sodelovati, k temu nas morajo spodbujati tudi učitelji.

Debata o šolstvu in šolskem sistemu se bo nadaljevala tudi na regijskem in nacionalnem srečanju.