Dogodek "Fantje zmoremo"

   

Naša šola je v četrtek, 14. 2. 2019 sodelovala pri izvedbi dneva "Fantje zmoremo", ki je potekal v okviru evropskega projekta “Fantje v skrbstvenih poklicih” (https://www.boys-in-care.eu/si.html) in ga koordinira Mirovni inštitut.

Glavni namen dneva »Fantje zmoremo« je razmislek o poklicnih odločitvah fantov s poudarkom na skrbstvenih poklicih, kot so: socialni oskrbovalec, negovalec, medicinski tehnik, vzgojitelj v vrtcu ter učitelj v nižjih razredih OŠ. Skupina učencev 7. razreda je ta dan obiskala Dom Tisje, kjer so jih poleg vodstva sprejeli tam zaposleni medicinski tehniki. Učenci so dobili celovit vpogled v njihovo delo, zanimalo pa jih je tudi, kdaj in zakaj so se odločili za ta poklic ter kako je potekalo njihovo izobraževanje. Vsi smo se strinjali, da je tovrstna oblika pridobivanja poklicnih informacij zelo zanimiva in si podobnih dogodkov želimo več.

Zahvaljujemo se tudi Mirovnemu inštitutu za povabilo k sodelovanju.