Državno tekmovanje iz znanja LOGIKE

V soboto, 20. 10. 2018, je bila naša šola gostiteljica 33. državnega tekmovanja iz znanja LOGIKE. Že 350 let pred našim štetjem se je z logiko ukvarjal znameniti filozof Aristotel, ki je tudi utemeljitelj logike (znanost o pravilnem sklepanju). Namen tekmovanja je širjenje in poglabljanje različnih znanj tudi nad zahtevnostjo rednega programa.

Že v septembru pa je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja logike. Tekmovali so učenci od četrtega do devetega razreda. Vseh tekmovalcev je bilo 60, osvojili pa so skupaj 26 bronastih priznanj:

4. razred: Anže Rozina, Marko Lupše, Matevž Anton Marolt, Neža Hočevar in Julija Kosem.

5. razred: Neža Požun, Jurij Celestina, Vita Jakopinn, Judita Ferlan in Florijan Kokalj.

6. razred: Lara Jelen, Nik Meserko, Gloria Baš, Gašper Tori, Andraž Kosem, Žana Velagić Jereb, Julija Laba in Eva Dremelj.

7. razred: Neža Toplak, Neža Avsec, Julija Ferlan in Dominik Fele.

8. razred: Špela Marolt.

9. razred: Filip Ferlan, Tinkara Kogovšek in Maks Povše.

Tekmovanja, na državni ravni, so se udeležili tudi štirje naši učenci:

Neža Avsec 7. a, Neža Toplak 7. a,  Špela Marolt 8. b in Filip Ferlan 9. b. Najuspešnejši med njimi je bil učenec devetega razreda Filip Ferlan, ki je osvojil SREBRNO priznanje.

Vsem tekmovalcem in dobitnikom priznanj iskreno čestitamo in želimo veliko uspehov tudi v bodoče.