×

Napaka

Error the gallery with an id of: 3018 is not published

Vikend za nadarjene: morska raziskovanja in potepanja-2.dan

Današnji dan je bil zelo pester dan. Dopoldan smo se naučili skuhati školjke na buzari in ker smo jih pripravili tako dobro, smo jih tudi z veseljem pojedli. Nato smo s polnimi želodčki odšli na obalo, kjer smo spoznali koliko različnih živih bitij tam živi. Seveda smo o njih že veliko vedeli, saj smo se o tem učili že pri naravoslovju. Privoščili pa smo si tudi nekaj kopanja. Po kosilu smo zopet odšli v Piran. Ogledali smo si muzej školjk in akvarij. Tam smo spoznali veliko novih školjk in polžev, tudi tistih, ki ne živijo pri nas. Najbolj pa smo bili navdušeni nad brancini, ugorjem in kirnjo - velikimi ribami, ki so plavale v bazenu akvarija. Kaj vse smo počeli, si lahko ogledate na priloženih slikah.