×

Napaka

Error the gallery with an id of: 2993 is not published

Župančičeva frulica

Gašper Tori in Eva Dremelj iz 5. b razreda sta se  v torek, 15. maja, udeležila  predizbora tekmovanja deklamatorjev Župančičeva frulica na OŠ Lavrica. Župančičevo frulico organizira Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj. Za umetniško deklamiranje že vrsto navdušujemo tudi za to dejavnost nadarjene učence naše šole. V preteklih letih smo prejeli pohvale, letos pa je deklamator Gašper Tori s svojo unikatno predstavitvijo pesmi Zlata ptička prepričal žirijo in se uvrstil med pet najboljših deklamatorjev 28. Župančičeve frulice. Dosežek je še toliko bolj razveseljujoč, ker je na teh predizborih sodelovalo 72 deklamatorjev iz 39 slovenskih osnovnih šol in šestih podružničnih šol.

Nastope je ocenjevala strokovna komisija za izbor najboljšega deklamatorja Župančičeve frulice 2018 v sestavi:

  • Mateja Perpar, prof. angleškega jezika, prevajalka, radijska napovedovalka, glasbenica in pravljičarka, letošnja predsednica strokovne komisije;
  • Gašper Jarni, dramski in filmski igralec, lutkar, pevec ter sinhronizator;
  • Tjaša Koprivec, pripovedovalka in pesnica, radijska voditeljica, glavna urednica založbe Sanje.

V ponedeljek, 11. junija 2018, pa se bo udeležil zaključne prireditve v Kulturnem domu v Črnomlju, kjer se bo potegoval za pastirski rog – simbol govorništva.

Gašperju čestitamo in mu še naprej želimo veliko uspehov!