×

Napaka

Error the gallery with an id of: 2992 is not published

Bistroumni 2018

V soboto 12. 5. 2018 je potekala slavnostna prireditev Bistroumi 2018, ki se je odvijala v Unionski dvorani Grand Hotela Union v Ljubljani. Prireditev je organiziralo DMFA Slovenija in je bila namenjena podelitvi nagrad učencem in dijakom, ki so dosegli najvišje uspehe na tekmovanjih iz matematike, fizike in astronomije.

V šolskem letu 2017/2018 je priznanje Diamantni kenguru osvojilo 200 devetošolcev,  Matic Kremžar 9. a pa je poleg diamantnega kenguruja prejel še posebno nagrado - Kenguru kristal, ki jo prejmejo najvišje uvrščeni tekmovalci glede na skupno število točk, doseženih v vseh letih osnovnošolskega šolanja. Kenguru kristal so prejeli le prvi trije tekmovalci, Maticu pa je uspelo, da je premagal vso konkurenco in zasedel prvo mesto.

Maticu iskreno čestitamo!