Dobrodelna akcija "Evro za dober namen"

Šolski parlamentarci smo se letos pogovarjali o šolstvu in šolskem sistemu. Bili smo radovedni, razmišljujoči in ustvarjalni. 

Zanimalo pa nas je med drugim tudi, kako se šolajo otroci v Afriki, Aziji, na Bližnjem vzhodu. Ogledali smo si Unicefove kratke dokumentarne filme na to temo in se povsem enotni odločili, da tem otrokom pomagamo s pristopom k dobrodelnemu projektu Unicef Junior Ambasador. 

Z akcijo »Evro za dober namen« zato pozivamo sošolce, da za šolanje in bolj varno otroštvo otrok v revnih deželah sveta prispevajo 1 evro (seveda, če le lahko) ter tako izkažejo svoje sočutje in solidarnost. Akcija pod okriljem Unicefa Slovenije bo na naši šoli potekala do 21. maja. 

HVALA! 

       V imenu šol. parlamentarcev zapisala Andraž Kosem, 5. a in Gašper Tori, 5.b