×

Napaka

Error the gallery with an id of: 2985 is not published

BINE MEKE - državni prvak v plezanju

Bine Meke tekmuje v športnem plezanju. V šolskem letu 2017/18 je postal redni član slovenske mladinske reprezentance. Čeprav se letošnja tekmovalna sezona šele začenja, je Bine že dosegel dve odlični uvrstitvi. V soboto, 14. aprila 2018, je nastopil na državnem prvenstvu osnovnih šol, kjer je postal šolski državni prvak v kategoriji starejših učencev, letnika 2003 in 2004. V soboto in nedeljo, 28. in 29. aprila, je prvič letos nastopil na tekmi za mladinski evropski pokal v disciplini balvansko plezanje. V kategoriji starejših dečkov, kjer je nastopilo 49 tekmovalcev iz 18 držav, se je uvrstil v finale, kjer je dosegel odlično 5. mesto.

Bine Meke se trenutno pripravlja na nastop na mladinskem evropskem prvenstvu v težavnostnem in hitrostnem plezanju, ki bo potekalo od 25. do 27. maja 2018, v avstrijskem kraju Imst na Tirolskem. Konec avgusta ga čaka še nastop na mladinskem evropskem prvenstvu v balvanskem plezanju, ki bo v Belgiji. Vmes pa še pet nastopov na tekmah za evropski mladinski pokal, tri v težavnosti in dve v balvanih.

V soboto, 12. maja 2018, se začenja tudi državno prvenstvo v športnem plezanju s prvo tekmo v Škofji Loki. V seriji tekem za državno prvenstvo bo tudi tekmovanje v Šmartnem pri Litiji, ki bo potekalo v soboto in nedeljo, 9. in 10. junija.

 Rezultati Bine Meke (šolsko leto 2017/18)

  1. mesto – šolski državni prvak – osnovnošolsko državno prvenstvo 2017/18 (Vojnik, 14. april 2018)
  2. mesto – tekma za evropski mladinski pokal, balvani (Gradec - AVT, 29. april 2018)
  3. mesto – tekma za evropski mladinski pokal, težavnost (Voiron – FRA, 8. april 2018)