×

Napaka

Error the gallery with an id of: 2944 is not published

REKA SEDMERIH IMEN

V sredo smo na ekskurziji petošolcev spoznali majhen delček dinarskega sveta.  Na Vrhniki smo se seznanili z davno preteklostjo Ljubljanskega barja, o Argonavtih in si ogledali enega od izvirov Ljubljanice, najdaljše ponikalnice na svetu. Izvir Veliki Močilnik in nedaleč stran Mali Močilnik tvorita skupni tok Male Ljubljanice, ki se po nekaj sto metrih združi Veliko Ljubljanico. Od sotočja dalje se reka imenuje Ljubljanica. Pot nas je nato vodila do našega največjega presihajočega jezera. " Jezeru je, jezera nej" – Cerkniško jezero se nam je pokazalo skoraj v vsej svoji veličini,to pomeni da " jezeru je". Njegovo spreminjanje skozi vse štiri letne čase, smo spoznavali na maketi jezera v Jezerskem hramu v Dolenjem jezeru. Z novimi doživetji in spoznanji smo se preko Planinskega polja, po katerem se vije reka Unica (šesti del Ljubljanice),skozi lipov drevored Napoleonovih lip v Logatcu, prijetno utrujeni odpeljali proti Šmartnem.