Tekmovanje iz prve pomoči

Tekmovanje iz prve pomoči za učence osnovnih šol je potekalo v dveh delih. V sredo, 4. 4. 2018 je bil teoretični del, ki je zajemal poznavanje prve pomoči in zgodovino Rdečega križa. V drugem delu, ki je bil v sredo, 11. 4. 2018, pa so morale ekipe pokazati praktično znanje. Oskrbeti so morali eno poškodbo, letos je bila huda krvavitev na roki in pa prikazati temeljne postopke oživljanja.

Na tekmovanju je sodelovalo šest ekip: OŠ Gradec, OŠ Vače, OŠ Gabrovka, OŠ Dole, OŠ Šmartno.

Ekipa, ki je zastopala našo šolo v sestavi: Živa Bučar, Ana Marija Gradišek, Mark Omahna, Miha Skubic, Andraž Tomažič, Anže Zaman in rezerva Jaka Možina, se je dobro odrezala, saj so dosegli 1. mesto in se tako uvrstili na regijsko tekmovanje, ki bo 18. 4. 2018 v Domžalah.

 

Ekipi iskrene čestitke za doseženo prvo mesto.