V znamenju modrih src in praznika žensk

Naša šola je v mesecu februarju "postala" prava ustvarjalnica. V mozaik modrih src smo svoj košček dodali tudi mi in s tem podprli akcijo "NIVEA PODARITE NAM MODRO SRCE". Sredstva učnega sklada NIVEA so tudi letos v celoti namenjena štipendiranju otrok in mladostnikov iz socialno šibkejših okolij. Hvala, ker vam je (bilo) mar!

Tudi na sestankih šolske skupnosti so učenci zelo izvirni. V projekt "Kako z 20 € osrečiti čim več ljudi" je bila vključena tudi ideja 5. b razreda z idejno vodjo Jožico Žurga. Predstavnikom ostalih razredov je bil njihov predlog izdelovanja brošk za dan žena tako všeč, da so idejo podprli in ji dali možnost, da zaživi. Proces izdelave brošk od koščka blaga do končnega izdelka ni tako enostaven in zahteva kar nekaj spretnosti in časa, zato so bili k izdelovanju povabljeni tudi drugi učenci in učitelji. Učenci so dokazali, da imajo voljo do učenja in željo po osrečevanju soljudi. Več kot 100 brošk smo poslali v domove starejših občanov ter jih razdelili mimoidočim v Šmartnem. S tem smo mnogim ženam še polepšali že tako čudovit, praznično obarvan dan.