×

Napaka

Error the gallery with an id of: 3040 is not published

SREČANJE S PESNIKOM

 

V sredo, 6. 6., so bili tudi učenci od 7. do 9. razreda, ki so zaključili branje za bralno značko, nagrajeni z obiskom pesnika. Srečali so se z mladim pesnikom, litijanom Janom Poglajnom, ki je pred pol leta izdal svojo prvo pesniško zbirko Kam pa tebi kompas kaže? Jan je učencem povedal, kdaj je začel pesniti, kako nastajajo njegove pesmi in predstavil svojo knjigo. Čeprav je zbirka namenjena predvsem odraslim, je gost za učence izbral nekatere pesmi in jih, ob spremljavi odlične kitaristke Tinkare Majcen, prebral učencem. Pripravil je tudi nagradno igro in Jona, ki je pravilno odgovorila na zastavljeno vprašanje ter bila izžrebana, se lahko pohvali z novo majico, ki jo krasi simbol z naslovnice knjige. Za konec pa sta s Tinkaro pripravila še poslastico, pesem sta predstavila v rap obliki.