Napoved dejavnosti

torek, 16. 4. 2024: Družinski dan - Miške
sreda, 24. 4. 2024: Družinski dan Palčki

Podatki po zaključenem vpisu otrok v Vrtec Ciciban

V priponki se nahaja čakalni seznam, kamor so se uvrstile vloge vpisanih otrok, kjer otrok s 1. 9. 2024 še ne dosega starostnega pogoja za vključitev v vrtec in seznam sprejetih otrok.

Seznama se nahajata tudi v kotičku za starše pred oddelkom Čebelice, v vrtcu Ciciban, 1. vhod.

Eko teden - NARAVA NAS UČI

V tednu od 18. do 13. marca 2024 so bili vsi otroci Vrtca Ciciban deležni naravovarstvenih vsebin. Sledili so cilju otrok razvija naklonjen, spoštljiv in odgovoren odnos do žive narave.

V okviru tega so otroci prejeli motivacijski kartonček za zbiranje nalepk, ki ga je pripravila Občina Šmartno. Otroci drugega starostnega obdobja so v dopoldanskem času obiskali gostujočo Hišo eksperimentov. Popoldan so v spremstvu staršev Hišo eksperimentov lahko obiskali vsi otroci. Ogled Hiše eksperimentov je financirala Občina Šmartno, za kar se najlepše zahvaljujemo. Otroci so obiskali tudi zbirni center odpadkov v Šmartnem in se poučili o ločevanju odpadkov. Nato pa so bili tudi sami aktivni, ko so zasajali gredice, ustvarjali iz reciklirnega materiala (Likovni atelje Lila - hvala), igrali na odpadno embalažo in posode, poslikali lončke za cvetje, urejali površine ipd.

Sklepno dejanje tedna je bila skupna čistilna akcija. Otroci in starši iz naših oddelkov v bolj oddaljenih krajih občine, so bili aktivni v svojih krajevnih skupnostih, ostali pa v Šmartnem. Prav tako smo se čistilne akcije v Šmartnem udeležile tudi strokovne delavke vrtca. Sodelovali pa smo tudi na skupnem druženju pri OŠ Šmartno, kjer smo organizirali izmenjevalnico knjig in igrač ter pripravili reciklirni orkester.

DAN ŽENA

Kdor je ob DNEVU ŽENA prestopil prag našega vrtca Ciciban, je v garderobi zagledal gredice s pisanimi cvetlicami. Otroci so jih izdelali z različnimi likovnimi tehnikami. Mamice, babice, mame, tete, sestre pa so lahko cvetlico izbrale in jo odnesle domov.

S cvetjem so otroci skupine Miške in Metuljčki razveseljevali naključne mimoidoče občanke Šmartna, razveselili ženske na občini Šmartno, Javnemu zavodu Bogenšperk, trgovke KGZ Litija, lastnico gostilne Maček ter strokovne delavke vrtca. Izreka lepih misli ali samo nasmeh otrok, je polepšal dan sleherni prejemnici cvetlice.

Galerija skupnih dogodkov