Vrtec Ciciban

sreda, 1. 5. 2019: Praznik dela

Obvestilo za starše

Spoštovani starši!

V prilogi se nahaja obvestilo ministrstva, ki se nanaša na "uveljavljanje pravic iz javnih sredstev" in sicer znižanega plačila vrtca, ter subvencije malice in kosila. Prosim vas, da informacije pozorno preberete in ukrepate v skladu z navodili.

Albert Pavli, ravnatelj

Priponke:
Download this file (605_obv_mddsz.pdf)Obvestilo56 kB

Bela kučma siva brada

Danes je otroke vrtca Ciciban v Kulturnem domu popolnoma prevzela humorja polna predstava Miškinega gledališča KU-KUC, z naslovom "Rudi in praznične kremšnite". V zaključnem delu predstave so otroci ob glasnih vzklikih navdušenja, priklicali še dedka Mraza ter z njim prepevali tradicionalno praznično himno "Bela kučma". Letošnje voščilo dedka Mraza je bilo poleg zdravja imeti tudi mir v srcu in iskrice v očeh.

20. november, svetovni dan otrok

Pravica pravic je pravica živeti,

biti otrok za srečo rojen,

tata in mamo ob sebi imeti

in jima padati veselo v objem.

Lepa pravica je teči po trati

in ne biti kot trava teptan,

učiti se brati in biti med brati

enakovreden in spoštovan.

Rasti, kot rastejo jelke in bori,

poslušati pesmi, ne pokov granat,

in potem enkrat ob majniški zori

reči nekomu: IMAM TE RAD!

In še: biti duša v svetu brez duše,

majhna svetloba sredi velike teme,

ali vsaj kaplja v obdobju suše,

ne biti nihče, a OTROK, KI JE VSE!

(Tone Pavček, ambasador Unicefa)

20. novembra praznujemo rojstni dan konvencije o otrokovih pravicah. Ker je vrtec institucija, ki mora skrbeti za uresničevanje temeljnih otrokovih pravic, smo Unicef-ov SVETOVNI DAN OTROKA obeležili tudi v našem vrtcu.

Pri obeležitvi je sodelovalo kar 144 otrok iz osmih oddelkov. Poudarek je bil na vizualni aktivaciji #GoBlue (postanite modri za vsakega otroka) - vzgojiteljice smo starše prosile, naj imajo otroci tega dne na sebi vsaj en moder kos obleke; igrali smo se z modrimi kockami, žogami ipd., risali na moder papir ... Za začetek dneva smo se pogovorili, kaj pomeni "biti moder". Otroci so si zapomnili, da so modri ljudje pametni in veliko vedo. Preko ilustracij so se seznanili s svojimi pravicami. Nadstreške pred vrtcem smo odeli v modre balone, ki so podobo vrtca krasili še cel teden. Otroci so na balone narisali sebe in svoje prijatelje. Na notranjem hodniku pa smo naredili razstavo avtoportretov otrok. Izdelali smo skupinsko sliko z odtisi dlani otrok. V starejših oddelkih so potekali pogovori o spremembah, ki si jih otroci želijo v vrtcu, kaj želijo vsem otrokom na svetu, zakaj je dobro biti otrok, koga imajo radi …

Otrokom in strokovnim delavcem je bil dan zelo všeč, zato smo si edini, da ga prihodnje leto zagotovo ponovimo!

Dan slovenske hrane

Danes smo v našem vrtcu ponovno obudili večletno tradicijo spoznavanja slovenske hrane in pomena čebel. Dan nam je popestil čebelar, ki je poučno predstavil življenje čebel in slednje zaključil s pokušino različnih vrst medu.

Skupini Palčkov in Škratkov pa je obiskal gospod Rajko Meserko, ki je Dan slovenske hrane obeležil tako, da je skupaj z otroki pritegnil k prepevanju Slakove pesmi Čebelar.

Bonton skozi pravljico

Baje,da na svetu ni omejitev, če pri tem izvzamemo naše nebo. Še bolj brezmejna je naša domišljija, ki nas hrani tako od znotraj kot od zunaj. Da domišljija nenehno brsti in se poraja, pa je zaslužno polnjenje naše osebne zakladnice pravljic in ostalih pripovedk. Tudi v letošnjem letu v našem vrtcu pravljic ne izpustimo iz rok, zato nas je v četrtek, 25. 10. 2018, obiskala knjižničarka Tatjana, ki nas je najprej poučila o bontonu in zaključila s pravljico "Saj to ni džungla". "Če želite, da bodo vaši otroci inteligentni, jim berite pravljice. Če želite, da bodo še bolj inteligentni, jim berite še več pravljic". (Albert Einstein)

stran 1 od 2

Galerija skupnih dogodkov