Napoved dejavnosti

petek, 25. 6. 2021: Dan državnosti

Od 1. 4. do 11. 4. 2021 bo vrtec Ciciban odprt le za nujne primere

Spoštovani starši otrok vrtca Ciciban,

Vlada RS je 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021 in je bil včeraj objavljen v uradnem listu RS.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati tudi vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih. Vrtci bodo v skladu z Odlokom v tem času odprti le za nujne primere.

Nujno varstvo se organizira za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi POTRDILA DELODAJALCA (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

V času zaprtja vrtcev oziroma, ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo (Okrožnica MIZŠ – 29. 3. 2021).

V primeru, da ocenjujete, da v času od 1.4. do 11.4. 2021 nujno potrebujete vrtec za vašega otroka in ste zaposleni v kritični infrastrukturi, vas prosimo, da to sporočite vzgojiteljici vašega otroka. Prijave zbiramo do torka, 30. 3. 2021, do 11. ure. Potrdilo delodajalca izročite vzgojiteljici, ko boste otroka v četrtek pripeljali v vrtec.  

Lepo vas pozdravljamo in ostanite zdravi!

Tomaž Rozina, ravnatelj

Galerija skupnih dogodkov

Prijava/odjava uporabnika