Vrtec Ciciban

Napoved dejavnosti

torek, 11. 6. 2019: Evalvacijski sestanek za starše
torek, 25. 6. 2019: Dan državnosti

20. november, svetovni dan otrok

Pravica pravic je pravica živeti,

biti otrok za srečo rojen,

tata in mamo ob sebi imeti

in jima padati veselo v objem.

 

Lepa pravica je teči po trati

in ne biti kot trava teptan,

učiti se brati in biti med brati

enakovreden in spoštovan.

 

Rasti, kot rastejo jelke in bori,

poslušati pesmi, ne pokov granat,

in potem enkrat ob majniški zori

reči nekomu: IMAM TE RAD!

 

In še: biti duša v svetu brez duše,

majhna svetloba sredi velike teme,

ali vsaj kaplja v obdobju suše,

ne biti nihče, a OTROK, KI JE VSE!

(Tone Pavček, ambasador Unicefa)

 

20. novembra praznujemo rojstni dan konvencije o otrokovih pravicah. Ker je vrtec institucija, ki mora skrbeti za uresničevanje temeljnih otrokovih pravic, smo Unicef-ov SVETOVNI DAN OTROKA obeležili tudi v našem vrtcu. 

Pri obeležitvi je sodelovalo kar 144 otrok iz osmih oddelkov. Poudarek je bil na vizualni aktivaciji #GoBlue (postanite modri za vsakega otroka) - vzgojiteljice smo starše prosile, naj imajo otroci tega dne na sebi vsaj en moder kos obleke; igrali smo se z modrimi kockami, žogami ipd., risali na moder papir ... Za začetek dneva smo se pogovorili, kaj pomeni "biti moder". Otroci so si zapomnili, da so modri ljudje pametni in veliko vedo. Preko ilustracij so se seznanili s svojimi pravicami. Nadstreške pred vrtcem smo odeli v modre balone, ki so podobo vrtca krasili še cel teden. Otroci so na balone narisali sebe in svoje prijatelje. Na notranjem hodniku pa smo naredili razstavo avtoportretov otrok. Izdelali smo skupinsko sliko z odtisi dlani otrok. V starejših oddelkih so potekali pogovori o spremembah, ki si jih otroci želijo v vrtcu, kaj želijo vsem otrokom na svetu, zakaj je dobro biti otrok, koga imajo radi … 

Otrokom in strokovnim delavcem je bil dan zelo všeč, zato smo si edini, da ga prihodnje leto zagotovo ponovimo!

Galerija skupnih dogodkov

Vrtec Ciciban