Vrtec Ciciban

Zelišča - naša preteklost in prihodnost

Skupina Čebelic se je letos prijavila na likovno/ustvarjalni natečaj »ZDRAVILNA RASTLINA SE PREDSTAVI«, ki ga vodijo člani Društva za Zdravilne rastline Zasavje. Letos praznujejo že 10. obletnico njihovega delovanja.

V mesecu marcu so tako otroci Čebelic zelo zavzeto raziskovali  na temo: »ZELIŠČA – NAŠA PRETEKLOST IN PRIHODNOST«.

Zbirali smo slike in recepte različnih zelišč. Tako smo lahko pripravili plakat »Zelišča« in nastala je tudi  »Knjižica zbranih receptov  Čebelic«. Si ogledovali  knjige o zeliščih in prebirali zgodbice Čarovnice Lenčke (Zelišča čarovnice Lenčke, Polonca Kovač). Skuhali smo si zeliščni čaj iz travniških zelišč, si pripravili »smoothie« ter okušali sirup iz materine dušice. Pripravili smo tudi kamilično kremo in nekaj zelišč posadili v visoko gredo. Otroci so z velikim veseljem sodelovali pri vseh dejavnostih na to temo.

Vse naše izdelke smo že poslali na Društvo za zdravilne rastline Zasavje. Sedaj pa se že veselimo prireditve, ki bo organizirana sredi meseca aprila 2019 v Delavskem domu Zagorje. Tam bodo predstavljeni tudi izdelki »skupine Čebelic«.

Galerija Čebelice

Vrtec Ciciban