Vrtec Ciciban

Moje telo

Mesec januar je vsako leto namenjen tematikam v povezavi z zdravjem. Da bi lahko okrepili zavedanje o pomenu zdravega načina življenja, je potrebno najprej poznati svoje telo in njegove potrebe. Otroci so ob dejavnostih spoznavali sebe, svoje telo, njegove dele in njihovo funkcijo ter spoznavali telesne podobnosti in razlike med ljudmi in med spoloma. Kaj zmorejo naše roke in noge smo preverili preko gibalnih vaj, pri igrah z žogo in risanjem (z roko in stopalom). Izdelovali smo plakate in se naučili novih deklamacij. Naših osnovnih pet čutil smo raziskovali postopoma, vsak dan enega. Prvi dan smo gledali - igrali smo se socialno igro "Ogledala" in igro "Slepe miši". Drugi dan smo poslušali - prepoznavali in poimenovali smo kratke posnetke najbolj znanih zvokov iz okolja in oglašanja živali s pomočjo delovnega lista (slik). Tretji dan smo vonjali - začimbe in zelišča. Otroci so prepoznali tiste, ki jih najpogosteje uporabljate doma (npr. cimet, kavo, papriko, sivko, origano). Četrti dan smo se osredotočili na tip - iskali smo pare čutnih blazinic. Peti dan pa smo okušali - po žlički smo poskusili malo soli, malo sladkorja, malo limone in malo grenke čokolade. Po okušanju smo izdelali plakate z izdelki iz trgovin, ki so po našem mnenju sladki, slani, grenki ali kisli. Čisto na koncu pa smo malenkost pokukali tudi v naše telo. Kje imamo možgane, srce, pljuča, želodec, kosti in mišice. Kakšni organi so in kakšna je njihova naloga v našem telesu. Več o zgradbi človeškega telesa nam je povedala tudi medicinska sestra Simona iz ZD Litija, ki nas je ob tej priložnosti obiskala v skupini. 

Galerija Čebelice

Vrtec Ciciban