Vrtec Ciciban

Pravljični december

Okrašujemo. Pričakujemo. Praznujemo.

Decembra smo skupaj z otroki ustvarili v vrtcu praznično vzdušje. Za vsak dan smo imeli pripravljeno posebno "nalogo", ki je narekovala dejavnosti tistega dne. Naloge so se skrivale v rdečih nogavičkah našega prazničnega koledarja. Med njimi so bile tudi nekatere skupne dejavnosti, ki so združevale vse skupine vrtca Ciciban: okraševanje zunanje smrečice, obisk knjižničarke, praznična čajanka, obisk dedka Mraza. Ogledali smo si tudi prvo gledališko predstavo in se ob njej nasmejali do solz. Izdelali smo sobno dekoracijo ter novoletne voščilnice. Na piškote in čaj smo povabili tudi naše drage babice in dedke. Prav vsak dan, pa smo v tem prazničnem mesecu poslušali stare pravljice iz zbirke Zaprašene zgodbe.

Članek: "Blagodejni praznični čas"

Galerija Čebelice

Vrtec Ciciban