Vrtec Ciciban

September v vrtcu: kako se igramo

September je mesec, ko se ponovno vsi skupaj srečamo v vrtcu in zakorakamo v novo šolsko leto. Otroci se prvega septembra "preselijo" v novo igralnico, skupini se ponavadi pridružijo novi prijatelji (novinci), mogoče pa spoznajo tudi novo vzgojiteljico, ali pa kar obe, kot se je dogodilo v našem primeru. Pa nič zato. Spremembe so del življenja in otroci zmorejo biti zelo prilagodljivi. Prve dneve smo namenili spoznavanju med seboj in privajanju na novo okolje. Prav vsi smo se uvajali in prilagajali eden drugemu. Pravzaprav traja kar nekaj tednov, da se skupina zares uskladi in zaživi kot eno. Vzgojiteljici sva otrokom postopoma predstavljali novo dnevno rutino in naša vrtčevska pravila, ki so namenjena varnemu in prijaznemu okolju za vse udeležene. Skupaj smo raziskovali po igralnici - naše nove kotičke ter igrače. Pogovarjali smo se o tem, kako se uporablja posamezne igrače, igralne komplete in rekvizite ter se v različnih situacijah učili potrpežljivosti in vztrajnosti. Ponudili sva jim tudi različne likovne materiale, s katerimi so lahko ustvarjali (škarje, lepilo, barvice, flomastre, voščenke, tempera barve) ter jih peljali na igrišče in prve skupne sprehode. Igralnica je zaživela, naše stene pa krasijo prvi izdelki otrok. "Čebelice" smo tu.

Članek: "Prvič v vrtec"

Galerija Čebelice

Vrtec Ciciban