Subvencioniranje šolske prehrane

Subvencioniranje obrokov:

• Odobritev subvencije prehrane izhaja iz veljavne odločbe o otroškem dodatku ali državne štipendije, zato ni potrebno oddajati vlog za subvencijo, ne šoli in ne Centru za socialno delo (CSD), razen če družina nima veljavne odločbe o otroškem dodatku (v tem primeru mora vložiti vlogo za otroški dodatek na CSD).
  • Šola obračunava prehrano (subvencijo) na podlagi odobrene subvencije zabeležene v Centralni evidenci udeležencev vzgoje in izobraževanja (CEUVIZ) - evidenca, ki poteka med Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport in Ministrstvom za delo, socialne zadeve in enake možnosti.
  • Subvencija pripada od prvega šolskega dne do konca avgusta.
  • Upravičenci do subvencije za malico ali kosilo so tisti učenci, ki se redno izobražujejo, so prijavljeni na malico ali kosilo in po zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, izpolnjujejo naslednje kriterije (stanje junij 2023):

Subvencioniranje MALICE:

- do polne subvencije za malico oziroma do brezplačne malice so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 652,12 eurov.

Subvencioniranje KOSILA:

- do polne subvencije za kosilo oziroma do brezplačnega kosila so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 516,76 eurov.

Subvencijo za malico in kosilo lahko ne glede na zgoraj navedene pogoje dobijo tudi učenci, ki so nameščeni v rejniško družino in učenci, prosilci za azil.