PROSTOVOLJCI DANES PRAZNUJEMO

5. december je namreč že od leta 1985 mednarodni dan prostovoljstva, s tem pa tudi praznik vseh prostovoljcev naše šole. Da bi bil to praznik vseh nas, so danes prostovoljci med učence, delavce in obiskovalce šole delili lepe misli.

DRAGE PROSTOVOLJKE IN PROSTOVOLJCI, ČESTITAMO VAM OB VAŠEM PRAZNIKU.

VSEM OSTALIM PA ŽELIMO, DA NAJDETE PROSTOVOLJCA V SEBI.

NAJ BO 5. DECEMBER VSAK DAN.

Področja delovanja

Učenci prostovoljci

• Obiskovanje starejših prebivalcev v okolici doma – druženje, pomoč pri manjših opravilih, skupna aktivnost
  • Medvrstniška pomoč pri učenju
  • Tutorstvo – mentorstvo  prvošolcem ter ostalim mlajšim učencem; spremljanje učencev v šolo in pomoč pri vključevanju v šolsko skupnost
  • Vključevanje v OPB – pomoč mlajšim pri učenju, izvajanje in sodelovanje pri aktivnostih v OPB
  • Promoviranje prostovoljstva (informiranje o prostovoljstvu, internet, šolski radio, plakati, akcije)
  • Izvedba delavnic – prenos različnih spretnosti, znanj ...
  • Seznanjanje učencev s pomembnimi dnevi – obeležitev posebnih dni
  • Udeležba na delavnicah v Domu Tisje (predvidoma enkrat mesečno)
  • Samostojno obiskovanje varovancev v Domu Tisje (učenci 8. in 9. razreda)
  • Prostovoljske akcije ali dejavnosti
  • Urejanje šolskega vrta in okolice šole
  • Dobrodelna interesna dejavnost: Za lepši svet (učiteljica Vlasta Tacer)

Zunanji prostovoljci

Upokojeni učitelji prostovoljci

Učno pomoč iz angleščine ter mentorstvo učencem prostovoljcem tudi letos izvaja upokojena učiteljica in prostovoljka Katarina Kragelj. Angleške urice potekajo že četrto leto, v šolskem letu 2014/2015 jih je obiskovalo 32 učencev.

Izvajanje mednarodnega prostovoljstva (EVS)

Šola je akreditirana za izvajanje EVS (evropska prostovoljna služba) v okviru programa Erasmus+. V sodelovanju z MC Litija, ki je v projektu koordinatorska organizacija, bomo, v primeru prijave, gostili mladega prostovoljca iz EU. Morebitni prostovoljec se bo, glede na program, vključeval v vse dejavnosti šole.

Galerija Prostovoljstvo