Vrtec Ciciban

Babice in dedki ...

»Greva skupaj na sprehod? Preberi mi pravljico za lahko noč. Prosim, pomagaj mi … Nimam časa! – prepoznate odgovor? Kaj vse se skriva za tema dvema hladnima, skorajda sikajočima, osornima besedama? Morda preutrujenost, živčnost, nestrpnost, egoizem? Naglica sodobnega sveta, zaradi katere mimo nas zbeži vse, kar je zares pomembno? O tej temi govori živalska pravljica Helene Kraljič.

Medved Tit bi prijateljem rad povedal, da se nekaj časa ne bodo videli – a prijatelji prezaposleni z vsakdanjimi opravili, zanj nimajo niti minutke, niti sekunde, niti stotinke sekunde. Pa bi se vrli medo rad poslovil … Ko se vrne, se prijateljem, ki si zanj niso vzeli niti trenutka, ne meščuje – povabi jih k sebi in skupaj ugotovijo, da nesporazuma ne bi bilo, če bi si vzeli nekaj trenutkov za prijatelja … »Več bi se morali pogovarjati , pa ne bi bil nihče na nikogar jezen« Mar ta misel, zapisana na koncu pravljice, ne velja za vse nas? »

 

Dr. Igor Saksida

Galerija Škratek

Vrtec Ciciban