Vrtec Ciciban

Gozdna dogodivščina

Čeprav je bilo v petek dopoldne Šmartno še vedno ovito v meglo, smo se vseeno odpravili v gozd. Jesenska jutra so skoraj vsak dan meglena, v gozdu pa je kljub temu še vedno lahko zelo prijetno. Mi pa smo tako ali tako morali nujno po držala za naše čarovniške paličice - lesene palice. Pot do gozda je potekala v bolj ali manj strnjeni koloni, na gozdni poti pa smo se razpršili v gručo. Odšli smo na Roje in potem vstopili v gozd na začetku Lušne poti. Tam smo najprej malicali (jabolko), potem pa smo se igrali. Med domišljijsko igro, ki so jo razvili neverjetno hitro, so otroci nabirali tudi palice. Pa ne prav katere koli. Zmenili smo se za okvirno dolžino in debelino, pa tudi blatna ali razpadajoča ni smela biti. Otroci so primerjali palice med seboj ter jih nosili na majhen kos blaga, ki smo ga pogrnili na gozdna tla. V gozdu pa čas res hitro mine. Ko je ura odbila enajst smo se vrnili nazaj v vrtec.

Gozd kot odprto učno okolje

"Ni neprimernega vremena, so samo neprimerna oblačila in obutev!"

Galerija Čebelice

Vrtec Ciciban